ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Halı Modelleri

Evinizi halı modelleri ile şıklığa kavuşturmak ister misiniz? Modern desenlerin göz kamaştırdığı, her oda tipine uygun halılar, geniş yelpazesi ile sizleri bekliyor. Halı, her evin en önemli tekstil ürünleri arasındaki yerini korumaktadır ve gün geçtikçe seçeneğin arttığı ürünlerdir. Her yıl, modası değişse de doğru bir karar ile evinizde zamansız bir görünüm elde edebileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. Alışverişe başlamadan önce ihtiyaçlarınızı iyi belirlemek ve dekorasyonunuzu göz önünde bulundurmak, uzun soluklu kullanabileceğiniz halı çeşitlerine ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Aradığınız ürünlerin hangi özelliklere sahip olması gerektiğinden eminseniz bu süreci zamandan tasarruf ederek atlatabilir, kullanmaktan keyif alacağınız ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Ev Dekorasyonuna Göre Halı Seçimi

Her dekorasyona uyum sağlayan halılar, zaman geçtikçe farklı desenleri ve renk seçenekleri sayesinde kullanılan alana büyük bir şıklık sunmaya devam ediyor. Tercih sırasında dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı göz önünde bulundurarak harika seçimler yapabilirsiniz. Halı modelleri; salon, oturma odası, antre, banyo ve mutfak gibi çeşitli alanlara göre farklı seçeneğin yer aldığı ürünlerdir. Minimalist bir ev dekorasyonu isteyenler ve özellikle salon ya da oturma odası dar olanlar, seçimini daha minimal halılardan yana kullanırsa gözle görülür ferah bir ortam yaratabilirler. Dekoratif halı seçimi, ölçüler düşünüldüğünde çok kolay ilerleyen bir süreçtir çünkü beğendiğiniz her modeli evinize uygun özel ölçülerde sipariş vermeniz mümkündür. Konu renk ve desen seçimine gelince alternatiflerin artması, zor bir sürecin başlangıcı gibi görünür. Dekorasyona göre karar vermek demek, sadece koltuk takımı, tv ünitesi ya da yemek masasına göre karar vermek demek değildir. Bunların yanı sıra; perde seçimi, duvar rengi ve zemin döşemesine karar verilerek yapılmış bir tercih, en doğru kararı vermenizi kolaylaştırır. Özellikle mobilya renkleri koyu ya da canlı renklerden oluşan bir kullanıcı, tercihini mutlaka açık ve tek rengin yer aldığı ürünlerden yana yapmalıdır. Böylece genel dekorasyonda iyi bir kontrast yakalanabilir. Son dönemin en popüler modelleri; çizgili halılar, leopar desenli halılar ve mermer desenli halı modellerinden yana oldu. Evlerinde modern koltuk takımlarına ve yemek masası takımlarına yer verenler için iyi bir tercih olan bu desenli halılar, dekorasyonu bir üst seviyeye çıkarmak için en iyi alternatiflerdir. Halı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ürünün kolay silinebilir ve yıkanabilir olmasıdır. Gün içinde, özellikle mutfak halıları üzerinde küçük kazalardan kaynaklı lekelenmeler meydana gelebiliyor. Tercih edilen modelin kalitesi de burada kendini gösteriyor. Sürekli kirlenme riski ile karşı karşıya kalan halı modellerinin kalitesini mutlaka önemseyin. Lekelere karşı dayanıksız ürünler, uzun yıllar kullanıma uygun değildir. Özellikle yaz mevsiminde kullanabileceğiniz halı çeşitlerinin ince yapılara sahip olmasına özen gösterin. Bu durum halı değişimi sırasında büyük bir ağırlığa neden olmaz ve bu süreci yorulmadan atlatmanızı kolaylaştırır.

 

Halı Fiyatları

Halı fiyatları, ev tekstili ürünleri arasında ortalama etiketlere sahiptir. İşin içine kalite ve son trend tasarımlar girince fiyatlarda artış meydana gelmektedir. Özellikle kalite standartlarına uygun bir seçim, bütçenizin biraz üstüne çıkmanıza neden olsa da uzun vadede iyi bir yatırım yapmanızı sağlar. Yine de kısıtlı bir bütçeniz varsa belli dönemlerde gerçekleştirilen ekstra indirimleri takip edebilir, böylece ekonomik fiyatlı ve kaliteli halı modellerine sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarımların yer aldığı ancak kalitenin hiç değişmediği tüm ürünler gibi halı çeşitleri de Engince Mobilya farkı ile sizlerin olabilir. Ev dekorasyonunuzu farklı bir boyuta taşıyacak tüm halılar için en doğru adrestesiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR