₺72.821 KDV Dahil
₺121.363 KDV Dahil
₺81.453 KDV Dahil
₺135.750 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺106.667 KDV Dahil
₺177.771 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺83.658 KDV Dahil
₺139.425 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺101.709 KDV Dahil
₺169.509 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺92.855 KDV Dahil
₺154.752 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺102.316 KDV Dahil
₺170.520 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺103.778 KDV Dahil
₺172.956 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺99.496 KDV Dahil
₺165.820 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺111.325 KDV Dahil
₺185.534 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
₺64.188 KDV Dahil
₺106.976 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺56.538 KDV Dahil
₺94.227 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
₺63.667 KDV Dahil
₺106.107 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Webe Özel
1

Avangarde Koltuk Takımı

Evin en çok kullanılan alanlarından biri olan salon ve oturma odaları, aile bireylerinin birlikte vakit geçirdiği ve misafirlerin ağırlandığı önemli bir yaşam alanıdır. Dolayısıyla salon dekorasyonları gerçekleştirilirken, ev sahipleri bu alana daha fazla özen gösterir. Dekorasyon için ayrılan süreç, olabildiğince dikkatli bir şekilde tamamlanır. Salon ve oturma odalarının ana mobilyası koltuk takımlarıdır. Tercih edilen koltuk takımının tarzı, yaşam alanında uygulanacak dekorasyon fikrinin kolayca hayata geçirilmesine zemin hazırlar. Mobilyanın son trendlere uygun şekilde seçilmesi, üzerinde taşıdığı renkler, sahip olduğu fonksiyonel özellikler, oturma grubunun tercih edilmesini sağlayan başlıca faktörlerdir. Yakın bir zamanda oturma odası ya da salonunuzda büyük bir yeniliğe gitmek istiyorsanız avangarde koltuk takımı modelleri ile şık ve konforlu bir alan yaratabilirsiniz.

Avangarde Koltuk Takımı Modelleri

Klasik ve avangarde mobilyalar, benzer özellikleri nedeniyle kullanıcılar tarafından karıştırılabilmektedir. Klasik oturma grupları, gösterişli detayları ile şıklığın ön planda olduğu mobilyalardır. Avangarde koltuk takımı çeşitleri ise klasik ile modern tarzın sentezlendiği, yenilikçi dokunuşlar ile şekillenen tasarımlardır. Pek çok ağaç türü ile imalat süreci geçiren bu özel tasarımlarda; kayın, gürgen, çam, ladin ve ceviz ağacı sıklıkla kullanılır. İskelet yapıları ve kullanılan malzemeler, takımın kalitesini doğrudan etkiler. Günümüz modası ile harmanlanan avangarde koltuk takımları hem şık hem de zarif tasarımlar olarak hayatımızdaki yerini almaya devam eder. Ev dekorasyonunuzu planlarken, bir yandan şık, diğer yandan göz yormayan bir yaşam alanı istiyorsanız avangarde oturma grupları, sizler için ideal bir seçim olacaktır. Bu kategoride yer alan tüm tasarımlar; renk tonu, kumaş yapısı, oturum minderinin sünger kalitesi gibi çeşitli özellikleriyle birbirinden ayrılır. Online sitemizde yer alan filtreleme özelliği, alışveriş sürecinde olan kullanıcıların dilediği mobilyaya kolayca erişmesine olanak sağlar. Böylece her ev sahibi, kendi tarzını ve zevklerini yansıtabileceği mobilyalara hızlı bir şekilde ulaşabilir.

Avangarde Koltuk Takımı Dekorasyon İpuçları

Avangarde koltuk takımını dekore ederken, odanızın genel tarzını ve renk düzenini göz önünde bulundurun. Bu tür koltuklar genellikle kendileri birer ifade parçası oldukları için, sade ve minimalist diğer mobilyalar ve aksesuarlarla denge sağlamak önemlidir. Renk paletinizde nötr tonları kullanarak koltuklarınızın dikkat çekici tasarımlarını öne çıkarabilirsiniz. Ayrıca, modern sanat eserleri, şık lambalar veya özgün halılar gibi aksesuarlarla odanıza kişilik katmak da iyi bir seçenek olabilir.

Engince Mobilya'nın sunduğu avangarde koltuk takımları, her evin dekorasyonuna çağdaş bir dokunuş eklerken, kullanışlılık ve estetiği bir arada sunar. Bu tür koltuk takımları, sadece rahat bir oturma alanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda evinizin estetiğini de yükseltir.

Avangarde Koltuk Takımlarında Kullanılan Renkler

Renklerin, insan psikolojisi üzerinde derin bir etkisi vardır. Her renk, kendi dilini konuşur ve iyi bir kombinasyon ile buluştuğunda ise kendi ruhunu yansıtmaya başlar. Renk tonları, oturma grubu seçiminde de önem verilen ilk faktörler arasındadır. Yaşam alanlarının zeminine, perde seçimine, duvar rengine, halı ve aksesuarlara uygun bir oturma grubu tercihinde bulunmak, dekorasyondaki uyumun devamlılığı için önemlidir. Sıfırdan bir dekorasyon gerçekleştirmek isteyenler ise avangarde koltuk takımının rengine uygun şekilde salonunu şekillendirebilir. Avangarde koltuk takımlarında en çok kullanılan renk aralıkları; Bej, krem, beyaz, gri ve kahverengi tonlarıdır. Pek çok model, tek renk tasarlanır ve canlı renklere sahip kırlentler ile hareketlendirilir. Desenli ve düz kumaş seçeneklerinin yanı sıra renk altenatifleri de bulunmaktadır. Bu sayede beğendiğiniz modelin rengini ve kumaşını değiştirerek, dekorasyon fikrinizi hayata geçirmeniz kolaylaşır.

Avangarde Koltuk Takımlarında Öne Çıkan Özellikler

Avangarde koltuk modellerini diğer koltuk takımlarından ayıran keskin özellikleri vardır. Klasik mobilyalarda olduğu gibi lüks, modern mobilyalarda olduğu gibi zarif detayları ile dikkatleri üzerine çeker. Pek çok modelin ayak ve sırt kısımlarında sadeleştirilmiş varaklar bulunur ancak böyle bir tercih yapmak istemeyenler için bu kısımların sade bırakıldığı tasarımlar da üretilmektedir. Hem sırt hem de kol detaylarında kapitone düğmeler ile hareketlendirilmiş olan takımlar, bu özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Farklı renk ve desenlere sahip kırlentler, sırt kısmındaki yerini alır. Genel olarak yerden yüksek ayak yapısına sahip olsalar da modern oturma gruplarında görülen yere yakın ayak yapısıyla da üretilmektedir.

Avangard Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oturma grupları, sık sık değiştirilemeyen ve mümkün olduğu kadar uzun ömürlü yapıya sahip olması beklenen mobilyalardır. Avangard koltuk takımı modelleri tercih edilirken, birkaç noktaya mutlaka dikkat edilmelidir.

  • Bir avangarde koltuk takımında dikkat edilmesi gereken ilk noktalardan biri, ürünün kalitesidir. Kullanılan ağaç türünün ve malzemenin kalitesi, sağlam bir iskelet yapısı ile birleştiğinde, uzun seneler kullanılacak oturma grubuna sahip olmanıza olanak sağlar. Engince Mobilya ailesi olarak, %100 müşteri memnuniyetine ulaşmamızı sağlayan birbirinden şık tasarımları birinci sınıf malzemeler ile üretiyor, evinizin kalitesini üst seviyelere çıkarmaya devam ediyoruz.
  • Koltuk takımlarının sahip olduğu konfor, kullanıcıya hitap ediyor olmalıdır. Avangarde koltuk modellerinin oturum minderindeki rahatlık, DNS değeri ile ölçülür. Oturum minderinde kullanılan süngerler, 28 DNS – 36 DNS arasında değişiklik gösterir. DNS değeri arttıkça, oturum minderinin sertlik durumunda da artış meydana gelir. Bu noktaya dikkat ederek, tercih edeceğiniz avangarde oturma grubunun konfor seviyesini belirleyebilirsiniz.
  • Kumaş yapısı, oturma grubunun ömrünü belirleyen önemli bir faktördür. Keten, dokuma, kadife, şönil, ipek ve ithal kumaşlar, avangarde koltuk takımlarında kullanılan başlıca kumaş türleridir. Tercih edeceğiniz mobilyanın kumaşı, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Toz tutmayan, silinebilen ve hızlı yıpranmalara karşı dayanıklı bir kumaş ile döşenen oturma grubu, senelerce yeniliğinden ödün vermeyecektir.
  • Avangarde koltuk takımının kullanılacak alana uygun ölçülerde olmasına özen gösterin. Salona küçük ya da büyük gelen oturma grupları, dekorasyonda büyük bir uyumsuzluğa yol açabileceği gibi alanın kötü kullanılmasına neden olur. Alışverişinizi tamamlamadan önce salonunuzun ölçüsünü mutlaka alın.

Avangard Koltuk Takımı Fiyatları

Avangard koltuk takımı fiyatları, pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Kullanılan malzemenin kalitesi, iskelet yapısı, takım içeriğinde yer alan mobilya sayısı ve konfor seviyesi, fiyatları etkileyen başlıca unsurlardır. Birbirinden şık avangarde koltuk takımlarına Engince Mobilya farklı ile sahip olabilirsiniz. Online sitemizde yer alan koltuk takımı kategorisinde dilediğiniz mobilyaya anında ulaşabilir, siparişinizi güvenle oluşturabilirsiniz. Engince Mobilya ailesi olarak, yüksek kalite standartları ile evinize renk katmaya devam ediyoruz.

Avangarde Koltuk Takımı Bakımı ve Temizliği Avangarde koltuk takımının bakımı ve temizliği, malzemenin türüne ve kullanım özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Genellikle, bu tür koltuk takımları için düzenli toz alma ve hafif nemli bir bezle silme işlemi önerilir. Dökülen sıvılar derhal temizlenmeli ve kumaşın türüne uygun temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Deri veya özel kumaşlardan yapılmış avangarde koltuk takımları için, malzemenin türüne uygun bakım ürünleri tercih edilmelidir. Düzenli bakım, koltuk takımınızın ömrünü uzatır ve estetik görünümünü korumasına yardımcı olur.

Avangarde Koltuk Takımı Avantajları ve Dezavantajları Avangarde koltuk takımının avantajları, şık ve estetik tasarımları, konforlu oturma alanları ve odanıza modern bir dokunuş eklemesi şeklinde sıralanabilir. Bu tür koltuklar, benzersiz tasarımları ve dikkat çekici detayları ile oturma odanızın odak noktası olabilir. Dezavantajları ise, bazen yüksek maliyeti ve özel tasarımların belirli dekorasyon stilleriyle sınırlı uyumu olabilir. Ayrıca, bazı avangarde koltuk modelleri, geniş ve açık alanları gerektirebilir, bu nedenle daha küçük mekanlar için uygun olmayabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR