Mobilya Alışverişi İpuçları
Mobilya Alışverişi İpuçları
12 Ekim 2016

Mobilya, ev dekorasyonunun vazgeçilmez ana öğesidir. Yıllarca kullanacağımız dayanıklı tüketim ürünüdür. Bu yüzden mobilya almak fiyatı, beğenmesi, imalatı, taşıma ve kurulum süresi düşünüldüğünde tıpkı ev almak, araba almak gibi uzun soluklu ve heyecan vericidir.  Yeni aldığımız bir mobilyayı her gelen misafirimize gösterme isteyişimiz bunun bir tezahürüdür.

Kimi zaman da sadece bir mobilya alışverişi olmayıp, özellikle yeni evlenecek çiftler için mutlu bir yuvanın alt yapısını oluşturan ev dekorasyon ürünleridir. Bu haliyle bile önem verilmesi gereken dayanıklı ama sıcak bir tüketim ve yaşam mamulüdür.

Bu kadar önemli bir eşyayı satın alırken ince eleyip sık dokumak tamamen doğal bir şeydir. Belki de yıllarca birlikte yaşayacağınız mobilyayı içinize sine sine almalısınız. Siz bu kadar detaycı olurken haliyle satıcı da ürününü satmak için elinden geleni yapacaktır. Bu da çok doğal bir durumdur.

Alışverişe çıkarken hayalinizdeki ürünü aramanız yerine mağazadaki ürünleri hayalinizde canlandırıp uygun modeli bulmaya çalışın. Aksi takdirde hayalinizdeki ürünü bulayım derken bitkin düşer ve eğer zamanınız daralmış ise üstünkörü bir şekilde içinize sinmeyen bir ürün almak zorunda kalırsınız.

Burada zamanlama da çok önemlidir. Mobilyanın teslimat süresini iyi hesaplamalısınız. Firmalar teşhirdeki modelleri genelde vermek istemezler. Bu nedenle en az 30 günde ürünü teslim alacağınızı düşünüp ayarlamalarınızı ona göre yapın. Son dakika alışverişler her daim sorunu içinde barındırır.

Engince olarak sizleri mağazalarımıza davet ediyoruz.Engince yaşam alanları...

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.