Blog

Koltuk Kumaş Seçimi

29 Mayıs 2017

Mobilya ve ev dekorasyonun en önemli parçalarından biri hiç şüphesiz bu sebeple mobilyaların renk ve model uyumu oldukça önem arz etmektedir. Mobilya tek alındığında ev dekorasyonu’na uygunluğu söz konusuyken, grup veya düğün eşyası şeklinde toplu alımlarda da genel uyum söz konusu olacaktır. Bu düzeyde koltuk kumaş veya deri renginin seçimi dekorasyonunuzdaki uyumluluk için oldukça önemli olmaktadır.

Koltuk alırken kararı en çok etkileyen şeylerden birisi renklerdir. Renk seçimi koltuk modelini ön plana çıkarabilirken aynı koltuk modelini arkada bırakabiliyor. Şimdi hangi koltuk modellerine hangi renk kombinasyonlarını seçmeliyiz bunları sizlerle paylaşacağız.

 

Salonda Yemek Odası Takımı

18 Mart 2017

Sahip olduğumuz evde, yemek odası olmayabilir. Genellikle böyle durumlarda salon ikiye bölünür ve bir bölümü yemek odası olarak düzenlenir. Fakat salonunuzun bir bölümünü yemek odası düzenleyebilmek için salonunuzun biraz geniş olması gerekir. Çünkü yemek odası takımı ile oturma odası takımı salona sığmayabilir. Şayet salonunuz küçükse, salona sadece yemek masası koyabilirsiniz. Salonunuzda yemek odası takımı kullanabilmeniz için yapmanız gereken bazı püf noktalarına dikkat etmektir. İşin inceliklerine dikkat eder ve yapmak istediğinizi kafanızda planladıktan sonra salonunuzu yemek odası ve oturma odası olarak kullanmanız çok daha kolay olacaktır.

Saten Kumaş Bakımı Nasıl Yapılır?

20 Şubat 2017

Saten kumaş saf halde ya da farklı kumaş türleriyle birlikte mobilya döşemesinde, yastık kılıflarında ve perdelerde en çok kullanılan malzemelerden biri. Şıklığı ve zarafeti ile ilham verici dekorasyonların baş kahramanı olan saten kumaşların bakımı konusu da oldukça hassas. Şayet evinizde saten kumaşın kullanıldığı döşemeler bulunuyorsa bu yazı sizin için.

Lake Boya İle High Gloss Mobilya Arasındaki Farklılıklar

20 Şubat 2017

Mobilyaların arasında tercih yaparken ise bazı konularda ufak tefek de olsa bilgi sahibi olmak, size en uygun mobilyayı seçebilmeniz için önemli bir adım olacaktır. Bu konuda en çok tartışılan konu ise, lake boya ile high gloss mobilya arasındaki fark hakkındaki bilgidir. Lake ile high gloss arasındaki farkı birkaç farklı alandan ele almak en uygun olacaktır. Bu konular ise genel olarak dayanıklılık, malzeme kalitesi, kullanışının avantajları ve dezavantajları, bir de fiyat açısından değerlendirilir.

L Koltuk Nasıl Yerleştirilir?

15 Ocak 2017

L koltuk nasıl yerleştirilir? Bu soru, evini dekore eden çoğu insanın sorduğu bir sorudur. Bu sorunun sorulmasının temel nedeni ise salonların genelde dar uzun, kare ya da l plan şeklinde inşa edilmesidir. Salon dekorasyonunda l koltuk ya da bir diğer ismiyle köşe takımı olarak adlandırılan koltuk takımları da bu sebepten en çok tercih edilen mobilyaların başında geliyor. Hemen her salona uygun mobilya biçimi olan l koltuk, en rahat oturma düzenini sağlayan köşe takımı olduğu için en çok tercih edilen koltuk takımlarından oluyor. Televizyon karşısına yerleştirilen ve kalabalık oturma imkanı sunan koltuklar, büyük koltuklar gibi de yer kaplamıyor.

Çocuk Odalarını En İyi Şekilde Değerlendirmek İsteyenlere İpucuları

15 Ocak 2017

Çocuk odasını en iyi şekilde değerlendirmek için öncelikle az yer kaplayan mobilya ve yataklar seçilmelidir. Eğer iki çocuk varsa ranza sistemi çok daha faydalı olacaktır. Eğer ranzada üst kat için kavga çıkıyorsa alt katı daha çok çalışma masası, oyun alanı gibi seçenekler ile değerlendirmeniz ve üst katı iki ayrı bölümde sunmanız daha mantıklı olacaktır. Böylece oyun alanı ya da ders masaları için ayrıca yer harcamak gerekmemekle birlikte yatak kavgasının da sonu olacaktır.

Mobilya Alışverişi İpuçları

12 Ekim 2016

Mobilya, ev dekorasyonunun vazgeçilmez ana öğesidir. Yıllarca kullanacağımız dayanıklı tüketim ürünüdür. Bu yüzden mobilya almak fiyatı, beğenmesi, imalatı, taşıma ve kurulum süresi düşünüldüğünde tıpkı ev almak, araba almak gibi uzun soluklu ve heyecan vericidir.  Yeni aldığımız bir mobilyayı her gelen misafirimize gösterme isteyişimiz bunun bir tezahürüdür.

Koltuk Nasıl Temizlenir ?

08 Ekim 2016

KOLTUK NASIL TEMİZLENİR ?

Sağlıklı bir hayat sürebilmek için sağlıklı ortamlarda yaşamak gerekmektedir. Bu sebeple de evlerin temiz ve hijyenik olması gerekmektedir. Bunun için düzenli aralıklarla ev temizliği yapılmalı ve ev temizliğine özen gösterilmelidir.

Ev temizliği genel anlamda 2 türlü yapılmaktadır. Kısaca evin düzenlenip tozların alınmasıyla yapılan temizliğe günlük temizlik adını verebiliriz. Bütün evin, eşyaların, perdelerin, halıların vs derinlemesine temizlendiği ya da bahar temizliği diyebileceğimiz temizlik derin, detaylı temizliktir.

Bu blok veri madenciliği uygulamaları için kullanılmaktadır.Erişiminize kapalıdır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.